Вистинска принцеза: Кетрин во блескав фустан и со тијарата која ѝ беше омилена на принцезата Дијана
Почетна » Новости » Занимливости » Вистинска принцеза: Кетрин во блескав фустан и со тијарата која ѝ беше омилена на принцезата Дијана

Вистинска принцеза: Кетрин во блескав фустан и со тијарата која ѝ беше омилена на принцезата Дијана

Неколку часа откако организираа забава за семејства на воени лица во Кенсингтонската палата, војвотката Кетрин и принцот Вилијам присуствуваа на дипломатски прием кај кралицата Елизабета.

На свеченоста која се одржа во Бакингемската палата, Кетрин блескаше во префинет фустан, а на главата ја носеше тијарата „Cambridge Lover's Knot“, која ѝ беше омилена на принцезата Дијана.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Кралицата Елизабета ја придружуваа и принцот Чарлс и неговата сопруга Камила.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.