Вирални фотографии: Русинка се породи во Црвено Море
Почетна » Новости » Занимливости » Вирални фотографии: Русинка се породи во Црвено Море

Вирални фотографии: Русинка се породи во Црвено Море

Необично породување го обиколува светот. Фотографиите на туристка ги прикажуваат моментите по раѓањето на бебе во Црвено Море.

Според информации до кои дојдоа египетските медиуми, Русинката се породила со помош на доктор кој специјализирал за раѓање во вода.

На фотографиите се гледа жена во бикини која излегува од морето, како и повозрасен маж кој го носи бебето со папочна врвца и сад во кој е плацентата.

Породување Породување Породување Породување Породување Породување

Наводно, сè повеќе Русинки се одлучувале за породување во вода во Дахаб, град во близина на Шарм ел Шеик.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2370 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.