ВИДЕО: Тренирајте како ангел со Адријана Лима и Кендис Сванапул
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Тренирајте како ангел со Адријана Лима и Кендис Сванапул

ВИДЕО: Тренирајте како ангел со Адријана Лима и Кендис Сванапул

Со наближувањето на екстравагантната ревија на Victoria’s Secret, ангелите ги засилуваат своите тренинзи. И оваа година, познатиот бренд за долна облека овозможува да ѕирнеме како згодните модели го обликуваат своето тело.

Адријана Лима и Кендис Сванапул

Адријана Лима не се разделува од својот тренер Мајкл Олаџиде. Во видеото Лима покажува вежби за зацврстување на јадрото.

Кендис Сванапул тренира како балерина. Заедно со Мери Хелен Бауерс, атрактивната русокоса покажува ефективни вежби инспирирани од грациозните движења на балерините.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3286 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“