ВИДЕО: Мајкл Дамески со нов восхитувачки танц во шоуто на Џенифер Лопез
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Мајкл Дамески со нов восхитувачки танц во шоуто на Џенифер Лопез

ВИДЕО: Мајкл Дамески со нов восхитувачки танц во шоуто на Џенифер Лопез

Мајкл Дамески се вброи меѓу финалистите на „World of Dance“.

Австралиецот со македонско потекло се претвори во нинџа и ја восхити публиката со танц на песната „Madness“.

Големото финале на шоуто е закажано за 12 септември.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4667 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?