ВИДЕО: Бебе се раѓа во цел водењак при породување со царски рез
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Бебе се раѓа во цел водењак при породување со царски рез

ВИДЕО: Бебе се раѓа во цел водењак при породување со царски рез

Раѓањето на бебенце во цел водењак е ретка појава, па разбирливо е зошто снимките секогаш се хит на интернет.

Во најновото такво видео, докторите вадат бебе од утробата на мајка му во цел водењак за време на породување со царски рез. Низ амнионската обвивка може да се види како бебето ја отвора устата како да плаче. Видеото беше објавено од „Birth Without Fear“ и за неколку дена има повеќе од милион прегледувања на Facebook.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4169 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?