Весела фотосесија со бабички близначки кои го слават својот 100-ти роденден
Почетна » Новости » Занимливости » Весела фотосесија со бабички близначки кои го слават својот 100-ти роденден

Весела фотосесија со бабички близначки кои го слават својот 100-ти роденден

Фотографиите од близначките Марија Понтин и Паулина Пандолфи ќе ве расположат и ќе ви покажат дека младешкиот дух не избледнува со годините. На нив, слатките сестри од Бразил позираат заедно за да го прослават својот 100-ти роденден.

Фотосесијата е весела и колоритна, а им е подарок од талентираната фотографка Камила Лима.

Насмеаните бабички се на второ место по старост меѓу близначките во нивната татковина.

Бабички близначки Бабички близначки Бабички близначки Бабички близначки Бабички близначки Бабички близначки Бабички близначки

„Дознав за нивното постоење и одлучив да им подарам подарок со овој прекрасен фотографски есеј. Тие се прекрасни и многу слатки! Никогаш не сум сретнала некој толку стар, а особено не близначки. Тие го заслужуваат тоа“ – изјавила фотографката, која на една од фотографиите позира со сестрите.

Бабички близначки Бабички близначки Бабички близначки Бабички близначки Бабички близначки Бабички близначки Бабички близначки Бабички близначки Бабички близначки Бабички близначки Бабички близначки

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.