Вашиот принц ве очекува вечерва во Skopje City Mall
Почетна » Новости » Занимливости » Вашиот принц ве очекува вечерва во Skopje City Mall

Вашиот принц ве очекува вечерва во Skopje City Mall

Во склоп на кампањата Fashion month и неделата посветена на чевлите,организирана од Skopje City Mall, вечерва од 19:00 до 21:00 часот ќе се одржи активност насловена со „Вашиот принц ве очекува..“.

За време на овие два часа на приземјето во трговскиот центар (пред Swarovski), сите припаднички на понежниот пол ќе имаат можност да го пробаат својот омилен чевел, а помош ќе добијат од принцот кој ќе биде тука да им помогне во изборот, и притоа ќе им додели ваучер со дополнителен попуст за чевли во одредени продавници.

Недела на чевлите

Секој вљубеник во добриот моден стил оваа недела ќе може да го збогати својот плакар со најдобрите обувки, а воедно ќе го искористи и попустот кој го нудат закупците. Дел од нив се Bata, Geox, Springfield, Okaidi, Kegi shoes, Polaris, Sport Vision, Peko и многу други.

Недела на чевлите

Неделата на чевли ќе трае до 24.05, а веднаш потоа започнува и последната модна недела од Fashion Month, посветена на фустаните. За повеќе детали посетете ја нивната официјална веб страна http://skopjecitymall.mk/.

Промотивен текст

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6743 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.