Бура од емоции: Впечатливи фотографии од породувања од 2016 година
Почетна » Новости » Занимливости » Бура од емоции: Впечатливи фотографии од породувања од 2016 година

Бура од емоции: Впечатливи фотографии од породувања од 2016 година

Раѓањето е неверојатно искуство, кое ја покажува силата, посветеноста, издржливоста и убавината на жената. Сè повеќе фотографи низ светот ги насочуваат своите фотоапарати кон идните мајки за да им подарат драгоцен спомен од моментот на раѓањето на нивните деца.

Канадската организација на фотографи за породувања и организацијата „Birth Becomes Her“ ги објавија највпечатливите фотографии од породувања создадени од нивните членови во годината којашто изминува. Погледнете ги најмоќните од нив:

Породување Породување ПородувањеБебето е родено со сурогат-мајка Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4946 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?