Бремената војвотка Кетрин шармантна во сино покрај принцот Вилијам во Бакингемската палата
Почетна » Новости » Занимливости » Бремената војвотка Кетрин шармантна во сино покрај принцот Вилијам во Бакингемската палата

Бремената војвотка Кетрин шармантна во сино покрај принцот Вилијам во Бакингемската палата

Војвотката Кетрин присуствуваше на првиот свечен настан откако беше откриено дека таа е повторно во блажена состојба.

35-годишната претставничка на британското кралско семејство зачекори покрај принцот Вилијам на настан во Бакингемската палата, организиран во чест на Светскиот ден на менталното здравје.

Шармантната трудница избра син фустан со чипка од брендот Temperley London.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Кетрин го носи нејзиното трето дете со принцот Вилијам. Како и за претходните две бременост, таа страда од акутни утрински мачнини, па мора да мирува и ретко се појавува на свечени настани.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцовите Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Сметате ли дека треба да се продолжи породилното отсуство?
  • 19%
  • 73%
  • 9%
Се испраќа...

(Вкупно: 22505 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.