Без деца vs. Со деца: Еве како се менува животот на паровите откако ќе станат родители
Почетна » Новости » Занимливости » Без деца vs. Со деца: Еве како се менува животот на паровите откако ќе станат родители

Без деца vs. Со деца: Еве како се менува животот на паровите откако ќе станат родители

Мајка создава брутално искрени илустрации кои прикажуваат како им се променил животот со сопругот откако станале родители.

Креативната артистка Венг Чен доловува ситуации во кои се имаат најдено сите мајки и татковци. Погледнете ги цртежите:

Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 5%
  • 54%
  • 4%
  • 15%
  • 1%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 586 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.