Аристократска свадба: Внукот на „најбогатата жена во Шпанија“ се ожени
Почетна » Новости » Занимливости » Аристократска свадба: Внукот на „најбогатата жена во Шпанија“ се ожени

Аристократска свадба: Внукот на „најбогатата жена во Шпанија“ се ожени

Аристократска свадба во Шпанија го привлече вниманието на светската јавност. Се ожени Фернандо Фиц-Џејмс Стјуарт, внукот на покојната војвотка од Алба, позната во светот и како најбогатата Шпанка.

28-годишниот војвода ѝ се заколна на вечна љубов на неговата избраничка Софија Палахуело на церемонија во мадридската палата Лириа.

Свадба

Елегантната венчаница била дизајнирана од тетката на Софија, Тереза Палахуело.

Свадба Свадба Свадба Свадба

Меѓу стотиците гости беше и поранешната шпанска кралица Софија.

Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 5%
  • 54%
  • 4%
  • 15%
  • 1%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 504 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.