Покажете ја хуманоста! Апел за помош на 9-месечниот Доминик кој има вродена срцева аномалија
Почетна » Новости » Животни стории » Покажете ја хуманоста! Апел за помош на 9-месечниот Доминик кој има вродена срцева аномалија

Покажете ја хуманоста! Апел за помош на 9-месечниот Доминик кој има вродена срцева аномалија

Доминик Иваноски е бебенце кое има вродена срцева аномалија и има потреба од добродушни сојузници. 9-месечното момче од Битола, на кое му е дијагностициран VSD (меѓукоморен дефект), мора да биде итно оперирано во Бугарија.

Операцијата чини 13.800 евра, сума која неговите родители не можат да ја обезбедат без нашата хуманост. „Ве молиме да ни помогнете сега кога ни е најпотребно и со Вашата донација заедно да му овозможиме на нашиот син шанса за подобар живот“ – пишуваат родителите на слаткото бебенце во апелот за помош.

Доминик

Телефони за донации:

 • TELEKOM: 143 107
 • VIP: 143 463
 • (со секој повик донирате 100 ден. +18% ддв)

  Жиро сметка: 200 0032725225 54
  Банка: Стопанска банка АД Скопје
  Дознака: Донација

  Доминик Доминик Доминик

  Анкета

  Анкета
  Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
  Се испраќа...

  (Вкупно: 8183 гласа)

  Цитат

  Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

  Ралф Валдо Емерсон

  Виц

  Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

  Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.