Отворете го срцето: Да му помогнеме на Мартин повторно да игра фудбал и свири хармоника
Почетна » Новости » Животни стории » Отворете го срцето: Да му помогнеме на Мартин повторно да игра фудбал и свири хармоника

Отворете го срцето: Да му помогнеме на Мартин повторно да игра фудбал и свири хармоника

Да бидеме хумани и сите заедно да му помогнеме на Мартин Стојаноски повторно да може да застане на нозе и да игра фудбал.

22-годишното момче од Струга поради сообраќајна несреќа се здоби со тешка повреда на ‘рбетот и сега е врзан за инвалидска количка. Пред несреќата, Мартин беше голман во фудбалскиот клуб „Лабуништа“ и свиреше хармоника.

Мартин Стојановски

Неговото лекување е закажано во Москва, Русија, каде ќе прима терапија со матични клетки на секои три месеци, во рок од две години. За тоа, на семејството Стојаноски му се потребни околу 150.000 евра.

Бидете хумани и донирајте!

Телефони за донации:

 • TELEKOM: 143 107
 • VIP: 143 462
 • (со секој повик донирате 100 ден.)

  Жиро сметка: 210-7000006495-51

  Банка: НЛБ Тутунска банка

  За донации на GoFundMe: ТУКА

  Мартин Стојановски

  Анкета

  Анкета
  Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
  Се испраќа...

  (Вкупно: 9314 гласа)

  Цитат

  Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

  Анонимен

  Виц

  Мажите со брада во 1819 година:

  - Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

  Мажите со брада во 2019 година:

  - Органски ли е овој крем за раце?