Отворете го срцето: Да му помогнеме на Мартин повторно да игра фудбал и свири хармоника
Почетна » Новости » Животни стории » Отворете го срцето: Да му помогнеме на Мартин повторно да игра фудбал и свири хармоника

Отворете го срцето: Да му помогнеме на Мартин повторно да игра фудбал и свири хармоника

Да бидеме хумани и сите заедно да му помогнеме на Мартин Стојаноски повторно да може да застане на нозе и да игра фудбал.

22-годишното момче од Струга поради сообраќајна несреќа се здоби со тешка повреда на ‘рбетот и сега е врзан за инвалидска количка. Пред несреќата, Мартин беше голман во фудбалскиот клуб „Лабуништа“ и свиреше хармоника.

Мартин Стојановски

Неговото лекување е закажано во Москва, Русија, каде ќе прима терапија со матични клетки на секои три месеци, во рок од две години. За тоа, на семејството Стојаноски му се потребни околу 150.000 евра.

Бидете хумани и донирајте!

Телефони за донации:

 • TELEKOM: 143 107
 • VIP: 143 462
 • (со секој повик донирате 100 ден.)

  Жиро сметка: 210-7000006495-51

  Банка: НЛБ Тутунска банка

  За донации на GoFundMe: ТУКА

  Мартин Стојановски

  Анкета

  Анкета
  Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
  Се испраќа...

  (Вкупно: 8605 гласа)

  Цитат

  Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

  Анонимен

  Виц

  Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

  - Татко.