Македонија завиена во црно: Јавни личности со молитви и пораки за сочувство до семејствата на настраданите
Почетна » Новости » Животни стории » Македонија завиена во црно: Јавни личности со молитви и пораки за сочувство до семејствата на настраданите

Македонија завиена во црно: Јавни личности со молитви и пораки за сочувство до семејствата на настраданите

Македонија е завиена во црно по тешката сообраќајна несреќа кај селото Ласкарци, во близина на Карпалак. На автопатот Скопје-Тетово се преврти автобус од туристичката агенција „Дурмо Турс“, при што животот го загубија 14 лица, а седуммина сè уште се во тешка, но стабилна здравствена состојба.

„Четири од повредените пациенти во болницата '8-ми Септември' и три од повредените пациенти во Ургентниот Центар во Скопје се сѐ уште во критична и тешка состојба, но се во стабилна здравствена состојба“ – изјави Министерот за здравство, Венко Филипче.

Меѓу патниците имаше и трудница, која според докторите се наоѓа во добра здравствена состојба. Еден од починатите е Јовица Трпевски, син на пратеникот Благојче Трпевски.

Македонските политичари и славни личности споделија дека се молат за животите на патниците и испратија пораки за сочувство до семејствата на настраданите.

Ѓорге Иванов

Зоран Заев

Радмила Шекеринска

Мила Царовска

Христијан Мицкоски

Арбен Таравари

Мухамед Зеќири

Владимир Ѓорчев

Антонио Милошоски

Тамара Тодевска

Каролина Гочева

Елена Ристеска

Калиопи

Дани Димитровска

Викторија Лоба

Тијана Дапчевиќ

Марко Маринковиќ-Слаткар

View this post on Instagram

A post shared by Slatkaristika (@iamslatkaristika) on

Огнен Јанески

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4770 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?