Да спасиме детски живот: Апел за помош на 7-годишната Валерија која боледува од тумор на мозокот
Почетна » Новости » Животни стории » Да спасиме детски живот: Апел за помош на 7-годишната Валерија која боледува од тумор на мозокот

Да спасиме детски живот: Апел за помош на 7-годишната Валерија која боледува од тумор на мозокот

Надополнето (16.11.2017):

Потребните средства за малата Валерија се собрани и донациските броеви на Телеком и Вип се затворени.

Отворете го вашето срце и подадете ѝ рака на Валерија Зафировска која има само седум години, а веќе ја води најтешката битка во животот.

Малото девојче од Штип боледува од тумор на мозокот. Болеста (Tu cerebri reg frontotemporalis sin Cephalea) е во напредната фаза и поради тоа е потребна итна операција која чини 40.000 евра.

Хируршката интервенција треба да биде во Турција, но нејзините родители немаат доволно средства за да ги покријат трошоците за лекувањето на своето чедо во странство.

Валерија

Бидете хумани и донирајте! Да ѝ помогнеме на малата Валерија да продолжи да му се радува на животот.

Телефони за донации:

 • TELEKOM: 070 143 117
 • VIP: 078 143 480
 • (со секој повик донирате 100 ден. +18% ддв)

  Жиро сметка: 300 0810000019 38
  Банка: Комерцијална банка АД Скопје
  Дознака: Валерија Зафировска – хуманитарна сметка
  За донација од странство:
  Acc No: 02-307-0358362.3
  IBAN: МК 07300307035836239
  SWIFT: KOBSMK2X
  Marina Zafirovska
  Komercijalna Banka A.D

  Валерија Валерија Валерија

  Анкета

  Анкета
  Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
  Се испраќа...

  (Вкупно: 9700 гласа)

  Цитат

  Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

  Тик Нјат Хан

  Виц

  Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

  Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.