Артисти со трогателни цртежи го изразија своето сочувство за настраданите во пожарите во Грција
Почетна » Новости » Животни стории » Артисти со трогателни цртежи го изразија своето сочувство за настраданите во пожарите во Грција

Артисти со трогателни цртежи го изразија своето сочувство за настраданите во пожарите во Грција

Пред два дена огнените јазици ја проголтаа областа Мати во Атина и одзедоа најмалку 82 човечки животи. Светот продолжува да тагува заедно со Грција за големата катастрофа која избриша цело населено место од мапата.

Додека едни трагаат по блиските, други тажат за најмилите кои не се повеќе на овој свет, трети се опоравуваат, а четврти ги користат социјалните мрежи за да пренесат дека сочувствуваат со настраданите и да им кажат на засегнатите дека се молат за нивно брзо закрепнување.

Артисти од целиот свет со трогателни цртежи им изразија сочувство на Грците.

Македонскиот илустратор Тхе Мичо (The MiCHo) со свој цртеж им посака брзо закрепнување на „нашите пријатели во Грција“.

Погледнете ги цртежите и на останатите уметници:

Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција

На интернет постојано се објавуваат срцепарателни фотографии од трагичниот настан, а сè повеќе преживеани раскажуваат за пеколот низ кој поминале за да се спасат.

Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција Пожари во Грција

Видео

A post shared by TIME (@time) on

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2386 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?