Апел за помош на битолчанецот Кире Главинчевски кој поради несреќа остана инвалид
Почетна » Новости » Животни стории » Апел за помош на битолчанецот Кире Главинчевски кој поради несреќа остана инвалид

Апел за помош на битолчанецот Кире Главинчевски кој поради несреќа остана инвалид

Кире Главинчевски има потреба од наша помош. 30-годишниот битолчанец остана неподвижен по несреќа која се случила пред 5 години и денес единствена надеж за подобрување на неговата состојба е трансплантација на матични клетки во 'рбетниот столб.

Операцијата треба да се изврши во Панама, но Кире и неговото семејство немаат доволно финансиски средства за да ги покријат лекарските трошоци.

Отворете го вашето срце и помогнете му на Кире повторно да застане на нозе.

Телефони за донации:

 • TELEKOM: 143 - 108
 • VIP: 143 - 471
 • (со секој повик донирате 100 ден. +18% ддв)

  Жиро сметка: 210-7000006469-32
  Банка: НЛБ Банка
  Дознака: Донација

  Кире

  Анкета

  Анкета
  Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 28%
  Се испраќа...

  (Вкупно: 4469 гласа)

  Цитат

  Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

  Анонимен

  Виц

  - Мамо, што е љубовница?

  - Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

  - А љубовник?

  - Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.