Актуелно | Новости | 24
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

182 новозаразени и 6 починати од коронавирус во Македонија
корона

Драстичен раст на заболени од КОВИД-19 во нашата држава. Министерството за здравство соопшти дека во изминатото...

Д-р Филип Станковиќ – млад научник од Македонија кој го менува светот на тутунска индустрија
Филип Станковиќ

Горд на својата работа, исполнет во меѓународната компанија каде работи, Македонецот Филип Станковиќ раскажува како е да се работи...

 
ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (17 јуни)
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче и директорката на Клиника за инфективни болести и фебрилни...

 
Алармантни податоци: 193 новозаразени, од кои 140 од Скопје, а 9 починати од коронавирус кај нас
корона

Не се менува трендот на троцифрен раст на бројот на заболени со КОВИД-19 на дневно ниво во нашата држава. Министерството...

 
Пријателите со пораки се збогуваат со диџеј Ицко од Антена 5 кој на 48 години почина од коронавирус
Ристо Меловски

Ристо Меловски, познат како Диџеј Ицко, ја изгуби борбата со КОВИД-19. Популарниот водител и диџеј...

 
Нов раст: 134 новозаразени и 8 починати од коронавирус кај нас
корона

Нов троцифрен раст на бројот на заболени со КОВИД-19 во нашата држава. Министерството за здравство објави дека...

 
Најнови податоци: 103 новозаразени и 5 починати од коронавирус во Македонија
корона

Министерството за здравство соопшти дека во изминатото деноноќие е направен 841 тест, а регистрирани се 103 нови случаи на КОВИД-19.

 
Најнови податоци: 162 новозаболени и 9 починати од коронавирус кај нас
корона

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени регистрирани се 162 нови случаи на КОВИД-19.

 
Алармантно: Рекордни 196 новозаболени и 8 починати од коронавирус кај нас
doktorka

Според најновото соопштение од Министерството за здравство, во изминатото деноноќие направени...

 
Најнови податоци: 164 новозаболени и 2 починати од коронавирус во Македонија
тест

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа се направени 1.045 тестирања...

   
Страница 24 од 42

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4245 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.