Месечен хороскоп – АПРИЛ, 2018 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – АПРИЛ, 2018

Месечен хороскоп – АПРИЛ, 2018

Небесните тела ќе ја извадат на преден план нашата смелост во текот на април.

Под априлското небо ќе бидеме мотивирани да правиме големи промени, но ретроградните движења на четири планети (Јупитер, Меркур, Плутон и Сатурн) треба да нè предупредат да бидеме попретпазливи.

Најголем дел од случувањата ќе настапат во овен и јарец, па тврдоглавоста и решителноста ќе нè движат напред.

Традиционално, најсреќни во април ќе бидат ОВНИТЕ и БИКОВИТЕ.

Датум Случување
15 априлМеркур преминува во директно движење во овен
16 април☽ Настапува млада месечина во овен
18 априлСатурн преминува во ретроградно движење во јарец
20 априлСонцето влегува во бик
22 априлПлутон преминува во ретроградно движење во јарец
24 априлВенера влегува во близнаци
30 април☽ Настапува полна месечина во шкорпија

Табела: најважните датуми за месец април и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.