Хумористично видео: Кога родителите би биле секогаш искрени со децата
Почетна » Забава » Видео » Хумористично видео: Кога родителите би биле секогаш искрени со децата

Хумористично видео: Кога родителите би биле секогаш искрени со децата

Блогерката Естер Андерсон продолжува да ги забавува мајките и татковците со своите видеа.

Во најновиот видеозапис, насловен „Ако родителите беа брутално искрени“, таа и нејзиниот сопруг искрено одговараат на секое прашање на нивната ќеркичка.

Естер ѝ признава на ќерка си дека грашокот е одвратен, дека со сопругот излегуваат за да можат да поминат време подалеку од неа, а таткото ѝ ѝ кажува дека нејзиниот сон да биде докторка нема да се оствари, бидејќи студиите се прескапи.

Крајот несомнено ќе ве насмее, бидејќи родителите треба да одговорат на прашањето на девојчето: „Од каде доаѓаат бебињата?“.

Во описот на видеото на Facebook, кое досега има над 700.000 прегледувања, Естер напиша: „Постои причина поради која не сме секогаш 100% искрени со нашите деца“.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8072 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.