Хумористично видео: Како мајките им го опишуваат породувањето на децата, а како изгледа навистина
Почетна » Забава » Видео » Хумористично видео: Како мајките им го опишуваат породувањето на децата, а како изгледа навистина

Хумористично видео: Како мајките им го опишуваат породувањето на децата, а како изгледа навистина

Видео снимено по повод Денот на мајката ќе ви измами широка насмевка на лицето.

Во него, мајка со нежен глас му раскажува на синчето како изгледал денот кога тоа се родило, но кога кадарот ќе се промени и ќе го прикаже нејзиното сеќавање, јасно е дека реалноста била сосема поинаква.

„До сите мајки низ светот. Ви благодариме што се преправате дека е лесно“ – пишува на крајот на видеото.

Видео

Денот на мајката низ светот се слави на втората недела од мај.

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.