Талентирано дуо: Брачен пар пее микс од хитовите кои ја одбележаа 2017 година
Почетна » Забава » Видео » Талентирано дуо: Брачен пар пее микс од хитовите кои ја одбележаа 2017 година

Талентирано дуо: Брачен пар пее микс од хитовите кои ја одбележаа 2017 година

Иако се збогувавме со 2017 година, големите музички хитови од годината која измина остануваат со нас за да нè забавуваат, разигруваат и разнежнуваат.

Талентираниот брачен пар, познат како „Us the Duo“, испеа микс од најпопуларните песни од 2017 година.

„Look What You Made Me Do“ на Тејлор Свифт, „Sorry Not Sorry“ на Деми Ловато, „Shape Of You“ на Ед Ширан... слушнете ја нивната 4-минутна изведба:

Мајкл и Кариса Алвардо на крајот на секој декември прават микс од хитовите за годината којашто завршува. Потсетете се на нивните изведби од претходните години.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3633 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.