Талентирано дуо: Брачен пар пее микс од хитовите кои ја одбележаа 2016 година
Почетна » Забава » Видео » Талентирано дуо: Брачен пар пее микс од хитовите кои ја одбележаа 2016 година

Талентирано дуо: Брачен пар пее микс од хитовите кои ја одбележаа 2016 година

Потсетете се на најголемите хитови од 2016 година со „Us the Duo“. Брачниот пар, кој привлече огромно внимание на YouTube, испеа микс од најпопуларните песни кои ја одбележаа годината која изминува.

„Cheap Thrills“ од Сиа, „Work From Home“ од Fifth Harmony, „Cake By The Ocean“ од DNCE и „Hold Up“ од Бијонсе се само дел од песните кои Мајкл и Кариса Алвардо ги пеат во 3-минутното видео. Погледнете го:

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 29%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.