Спротивни реакции: Моментот кога момче и девојче дознаваат дека мајка им е бремена
Почетна » Забава » Видео » Спротивни реакции: Моментот кога момче и девојче дознаваат дека мајка им е бремена

Спротивни реакции: Моментот кога момче и девојче дознаваат дека мајка им е бремена

Моментите на соопштување на вест за бременост на најблиските резултира со искрени, но понекогаш и со измешани реакции.

Видео, во кое братче и сестриче сосем различно реагираат кога мајка им ќе им каже дека носи уште едно бебенце, ќе ве насмее.

Момчето се радува и посакува мајка му да роди близначиња, додека неговата поголема сестра плаче бидејќи не сака да има уште едно помало братче и повторно да минува низ процесот на растење на бебенце.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8550 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.