Спектакуларни огномети: Еве како Париз, Лондон, Атина и други градови низ светот ја дочекаа 2019
Почетна » Забава » Видео » Спектакуларни огномети: Еве како Париз, Лондон, Атина и други градови низ светот ја дочекаа 2019

Спектакуларни огномети: Еве како Париз, Лондон, Атина и други градови низ светот ја дочекаа 2019

Еуфорична атмосфера владееше насекаде низ светот за новогодишната ноќ. Влегувањето во 2019 година беше одбележано со спектакуларни огномети во бројни градови, меѓу кои и Париз, Атина, Лондон, Њујорк, Рио де Жанеиро и Дубаи.

Погледнете компилација од снимки:

Огномети Огномети Огномети Огномети Огномети Огномети

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8509 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.