Носталгија: Детските игри од минатото во видео кое ќе ви врати спомени
Почетна » Забава » Видео » Носталгија: Детските игри од минатото во видео кое ќе ви врати спомени

Носталгија: Детските игри од минатото во видео кое ќе ви врати спомени

Дали се сеќавате на детските игри на „ластик“? Кога последен пат сте скокале на „царица/ плочка“? Дали како дете сте се забавувале со фрлање камења по површината на водата?

Ова видео ќе ве врати во детството кога компјутерите и таблетите беа непознат поим за децата, а креативноста ги красеше детските игри.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6835 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.