Мали ангели: Детски хор го изведе хитот „Diamonds“ на Ријана
Почетна » Забава » Видео » Мали ангели: Детски хор го изведе хитот „Diamonds“ на Ријана

Мали ангели: Детски хор го изведе хитот „Diamonds“ на Ријана

Детски хор од Јута изведе еден од најголемите хитови на Ријана и доби многу комплименти. Талентираните деца испеаја своја верзија на песната „Diamonds“ на 28-годишната пејачка и снимија видеозапис.

Во видеото, сите членови на хорот облечени во бело како ангелчиња ги покажуваат своите вокални способности. Хорот, составен од 140 деца на возраст од 4 до 18 години, учествуваше во шоуто за таленти „America’s Got Talent“ во 2014 година.

Погледнете ја и нивната изведба на „Let It Go“:

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.