Емотивниот момент кога татко за првпат го гледа светот и своето синче во боја со специјални очила
Почетна » Забава » Видео » Емотивниот момент кога татко за првпат го гледа светот и своето синче во боја со специјални очила

Емотивниот момент кога татко за првпат го гледа светот и своето синче во боја со специјални очила

Моментот кога Мајка Хикс за првпат го гледа светот и својот мал син во боја ќе ви го смекне срцето.

22-годишниот татко не може да ги задржи солзите кога ќе ги проба специјалните очила EnChroma, што им овозможуваат на лицата кои се слепи на бои да видат нијанси и бои кои никогаш порано не ги виделе.

Неговата сакана Наташа му ги купила очилата откако започнала кампања за собирање донации.

„Моето срце е исполнето со среќа што сега тој конечно гледа бои како нас. Тој го гледа нашиот син како што го гледам јас“ - изјавила Наташа.

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 11%
  • 54%
  • 4%
  • 12%
  • 1%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6272 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.