Емотивен момент: 105-годишен маж го зема в раце својот правнук 5 дена по раѓањето
Почетна » Забава » Видео » Емотивен момент: 105-годишен маж го зема в раце својот правнук 5 дена по раѓањето

Емотивен момент: 105-годишен маж го зема в раце својот правнук 5 дена по раѓањето

Видеото од 105-годишен старец и неговиот правнук разнежни милиони срца низ светот.

Во него, прадедото за првпат го среќава новородениот Истон, кој во тој момент има само 5 дена, и добива можност да го подржи в раце. Среќата на лицето на емотивниот маж и прегратките кои му ги подарува на малото бебенце, нема да ве остават рамнодушни.

„Истон го запознава својот 105-годишен прадедо 5 дена по раѓањето. Ова е едно од најслатките видеа кои сте ги гледале. Дедо е многу среќен“ – пишува во описот на видеото кое е вистински хит на Facebook.

Прадедо и правнук

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.