Доказ дека сестринската љубов е вечна: 97-годишна бабичка ја негуваат нејзините две сестри
Почетна » Забава » Видео » Доказ дека сестринската љубов е вечна: 97-годишна бабичка ја негуваат нејзините две сестри

Доказ дека сестринската љубов е вечна: 97-годишна бабичка ја негуваат нејзините две сестри

Видео од три бабички ќе ви покаже дека сестринската љубов е вечна.

Во него, две сестри ѝ ја средуваат косата и ја негуваат најстарата сестра. „Мојата 97-годишна баба е сакана од нејзините сестри, сите тие се во нивните 90-ти години. Кога моите сестри ќе остарат, јас ќе им ја чешлам косата и ќе се погрижам да изгледаат убаво, сè до самиот крај“ – напиша нивната внука во описот на видеото на Facebook.

Видеозаписот досега е прегледуван 32 милиони пати и има над 700 илјади допаѓања.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 4923 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.