Добрината раѓа добрина: Видео кое го топли срцето и потсетува на магијата на добрите дела
Почетна » Забава » Видео » Добрината раѓа добрина: Видео кое го топли срцето и потсетува на магијата на добрите дела

Добрината раѓа добрина: Видео кое го топли срцето и потсетува на магијата на добрите дела

„Give In To Giving“ е видео кое покажува дека добрината може да смекне и камено срце.

Краткиот филм беше создаден по повод Денот на љубезноста за една од најголемите банкарски групи на Блискиот Исток, Emirates NBD.

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 11%
  • 54%
  • 4%
  • 12%
  • 1%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6162 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.