ВИДЕО: 3-годишно детенце со Даунов синдром блика од среќа додека му пеат „Happy Birthday“
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: 3-годишно детенце со Даунов синдром блика од среќа додека му пеат „Happy Birthday“

ВИДЕО: 3-годишно детенце со Даунов синдром блика од среќа додека му пеат „Happy Birthday“

Мало момче не може да ја сокрие среќата кога му пеат „Happy Birthday“.

3-годишниот Рет, кој има Даунов синдром, слатко се смее додека родителите и братчето му ја пеат познатата роденденска песна. Видеото од домашната прослава ќе ве расположи:

„Тој дефинитивно ја прави неговата заедница подобро место. Каде и да одиме, луѓето обожаваат да комуницираат со Рет. Тоа едноставно носи многу радост“ – рекол таткото на малото момче откако видеото стана вирален хит на интернет со повеќе од 86 милиони прегледувања.

Рет има двајца браќа.

Рет Рет

Светскиот ден на лицата со Даунов синдром секоја година се одбележува на 21 март.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9629 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?