ВИДЕО: 3-годишно детенце со Даунов синдром блика од среќа додека му пеат „Happy Birthday“
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: 3-годишно детенце со Даунов синдром блика од среќа додека му пеат „Happy Birthday“

ВИДЕО: 3-годишно детенце со Даунов синдром блика од среќа додека му пеат „Happy Birthday“

Мало момче не може да ја сокрие среќата кога му пеат „Happy Birthday“.

3-годишниот Рет, кој има Даунов синдром, слатко се смее додека родителите и братчето му ја пеат познатата роденденска песна. Видеото од домашната прослава ќе ве расположи:

„Тој дефинитивно ја прави неговата заедница подобро место. Каде и да одиме, луѓето обожаваат да комуницираат со Рет. Тоа едноставно носи многу радост“ – рекол таткото на малото момче откако видеото стана вирален хит на интернет со повеќе од 86 милиони прегледувања.

Рет има двајца браќа.

Рет Рет

Светскиот ден на лицата со Даунов синдром секоја година се одбележува на 21 март.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8587 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.