ВИДЕО: 22-годишен Македонец одушеви на бугарскиот „X Factor“
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: 22-годишен Македонец одушеви на бугарскиот „X Factor“

ВИДЕО: 22-годишен Македонец одушеви на бугарскиот „X Factor“

Стојанчо Бучков е еден од македонските учесници во новата сезона на бугарскиот „X Factor“. На аудициите, 22-годишниот гевгеличанец одушеви со изведбата на баладата „Clown“ од Емели Санде.

Жирито имаше само пофални зборови за талентираниот Македонец.

Погледнете го неговиот настап:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека треба да се продолжи породилното отсуство?
  • 19%
  • 73%
  • 9%
Се испраќа...

(Вкупно: 22505 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.