ВИДЕО: Преслатка реакција на детенце кога за првпат ќе го види новороденото братче
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Преслатка реакција на детенце кога за првпат ќе го види новороденото братче

ВИДЕО: Преслатка реакција на детенце кога за првпат ќе го види новороденото братче

Реакцијата на мало момче на првата средба со неговото новородено братче ќе ви го растопи срцето.

Во видеото, 2-годишниот Логан влегува во собата на неговата мајка и веднаш се упатува да го прегрне своето ново братче Лијам. Иако мајка му Алекса неколкупати му повторува дека ѝ недостигал, Логан е фокусиран на малото бебенце.

„Чувството кога ќе го видиш твоето двегодишно дете како влегува во собата и оди директно кај неговиот брат не може да се опише со зборови. Пред да влезе во собата, Алекса плачеше бидејќи беше нервозна за неговата реакција. Се чувствуваше лошо зашто тој секогаш беше нашето мало бебе и не сакавме да биде тажен или вознемирен што во сликата доаѓа ново бебе“ – изјавил таткото на двете деца.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6743 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.