ВИДЕО: Преслатката реакција на мало девојче кога за првпат во животот гледа снег
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Преслатката реакција на мало девојче кога за првпат во животот гледа снег

ВИДЕО: Преслатката реакција на мало девојче кога за првпат во животот гледа снег

Возбудата на децата кои искусуваат нешто за првпат во животот е секогаш вредна за документирање. Родители ја снимиле реакцијата на својата ќеркичка кога таа за првпат видела како изгледа снег, а видеото стана хит на социјалните мрежи.

Семејството било во автомобил на пат кон својот дом. Кога родителите забележале дека снегулките паѓаат сѐ повеќе и дека снежната прекривка е веќе забележлива на улицата, застанале и му предложиле на малото девојче да излезе и да види што се случува.

Штом девојчето излегло од автомобилот, веднаш започнало да трча наоколу и пресреќно да извикува: „Снег! Снег!“.

Погледнете ја нејзината неодолива возбуда:

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8548 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.