ВИДЕО: Предлог за брак кој „падна во вода“, прстенот заврши во водопад
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Предлог за брак кој „падна во вода“, прстенот заврши во водопад

ВИДЕО: Предлог за брак кој „падна во вода“, прстенот заврши во водопад

Денот на запросувањето го памети секој пар, но Ајсаја Адамс и неговата девојка Грејс дефинитивно нема да го заборават никогаш.

Заљубениот маж сакал да ја запроси својата сакана на романтичен и совршен начин, но за жал, неговиот долго планиран предлог за брак „паднал во вода“.

Имено, Ајсаја ѝ го постави големото прашање на Грејс додека стоеле покрај водопад во Мериленд. Среќната избраничка возбудено одговори „ДА“. Но, додека го вадеше прстенот за да го стави на раката на саканата, му се лизна и падна во водопадот.

„Плачев од среќа, а потоа плачев со страв истовремено. Погледнав нагоре во неговото лице и тој беше шокиран“ – изјавила Грејс.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8074 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.