ВИДЕО: Младенци танцуваат на „Time of My Life“, пресоздавајќи ја познатата сцена од „Dirty Dancing“
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Младенци танцуваат на „Time of My Life“, пресоздавајќи ја познатата сцена од „Dirty Dancing“

ВИДЕО: Младенци танцуваат на „Time of My Life“, пресоздавајќи ја познатата сцена од „Dirty Dancing“

Кога ќе се спомне „Dirty Dancing“, веднаш нè асоцира на најпознатата сцена од филмот, во која Џони (Патрик Свејзи) и Бејби (Џенифер Греј) танцуваат на незаборавната песна „(I've Had) The Time of My Life“.

За свадбата, Линдси Пергола и Ричи Гуаини го избегнаа традиционалниот прв танц како брачен пар и ги одушевија гостите со забавна изведба на култната сцена од романтичниот филм.

„Тој ми беше омилен филм додека растев и отсекогаш ја имав идејата во мојата глава. Кога се веривме го прашав Ричи дали ќе сака да ја изведе сцената со мене и тој се согласи“ – изјавила среќната невеста за Huffington Post.

Видеото за кратко време стана хит и досега има 13 милиони прегледувања и над 147.000 споделувања на Facebook.

Потсетете се на познатата сцена:

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3477 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.