ВИДЕО: Мало девојче им ја покажа протетичката нога на другарчињата, доби неодолива реакција
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Мало девојче им ја покажа протетичката нога на другарчињата, доби неодолива реакција

ВИДЕО: Мало девојче им ја покажа протетичката нога на другарчињата, доби неодолива реакција

Видео, во кое мало девојче им ја покажува новата протетичка нога на своите пријатели, ќе ве исполни со емоции.

Во него, 7-годишната Ану се упатува кон своите другарчиња кои ја пречекуваат со возбуда, љубов и прегратки. Следниот момент, сите заедно трчаат низ училишниот двор.

Ану носи протетичка нога речиси целиот свој живот. Нејзе ѝ била ампутирана ногата кратко време по раѓањето. „Како родител, моја одговорност е да ѝ ги овозможам сите улови да може да води нормален живот. Сè што е најдобро за децата. Секој родител би му го дал најдоброто“ – изјавил нејзиниот татко.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3477 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.