ВИДЕО: Маж ѝ велел на сопругата дека раѓањето бебе е лесно, не издржа симулирани контракции ниту половина минута
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Маж ѝ велел на сопругата дека раѓањето бебе е лесно, не издржа симулирани контракции ниту половина минута

ВИДЕО: Маж ѝ велел на сопругата дека раѓањето бебе е лесно, не издржа симулирани контракции ниту половина минута

Мајкл Ричардсон зажали што на сопругата ѝ велел дека раѓањето деца е лесно откако самиот тој почувствува колку силни и болни можат да бидат контракциите при породување.

Неговата сопруга Џоди со радост го сподели видеото во кое тој искусува симулирани породилни болки и не може да издржи ниту половина минута.

Видео

По „експериментот“, Мајкл, кој е татко на четири деца, изјави: „Кога Џоди ме поврза на машината, не знаев што ќе следува... Болката беше неподнослива. Искрено, не знам како жените ја поднесуваат. А мојата сопруга рече дека машината не е ништо во споредба со она вистинското. Жал ми е за жените кои се породуваат. Никогаш повеќе нема да ѝ се жалам неа.“

Видеото измами насмевки кај многу мајки.

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 11%
  • 54%
  • 4%
  • 12%
  • 1%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6272 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.