ВИДЕО: Кога манекенките паѓаат на модна писта...
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Кога манекенките паѓаат на модна писта...

ВИДЕО: Кога манекенките паѓаат на модна писта...

Неудобните високи потпетици честопати се главни виновници за незгодите на манекенките на модните писти.

Во нова компилација, прикажани се болни паѓања на манекенки, кои покрај притисокот и срамот, се исправиле и со крената глава го завршиле своето дефилирање на ревијата.

Борбата на манекенките со гравитацијата, особено на оние со „гумени“ глуждови, ќе ве насмее. Погледнете:

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.