ВИДЕО: Глува баба ја учи новородената глува внука знаковен јазик, реакцијата е преслатка
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Глува баба ја учи новородената глува внука знаковен јазик, реакцијата е преслатка

ВИДЕО: Глува баба ја учи новородената глува внука знаковен јазик, реакцијата е преслатка

Вирално видео од глува баба и нејзината новородена внука разнежува срца низ светот.

Во него, бабата Памела ја учи својата глува внука Арија знаковен јазик. Реакцијата на малото девојче е преслатка. Иако има само 9 недели, Арија се обидува да ги повтори движењата на баба си. Погледнете:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека треба да се продолжи породилното отсуство?
  • 19%
  • 73%
  • 8%
Се испраќа...

(Вкупно: 19727 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.