ВИДЕО: Вака изгледа кога ќе му дадете на мало дете самото да јаде
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Вака изгледа кога ќе му дадете на мало дете самото да јаде

ВИДЕО: Вака изгледа кога ќе му дадете на мало дете самото да јаде

Сè повеќе родители низ светот избираат методи за дохрана при кои бебето се храни самото себе уште од почетокот на воведувањето цврста храна.

Но, резултатот речиси секогаш е валкано бебе и неред во домот. Погледнете компилација од хаотични, но неодоливи обиди на дечиња да јадат сами:

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 5007 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?