Вечна љубов: 90-годишен маж ѝ пее серенада на сопругата за 70-годишнината
Почетна » Забава » Видео » Вечна љубов: 90-годишен маж ѝ пее серенада на сопругата за 70-годишнината

Вечна љубов: 90-годишен маж ѝ пее серенада на сопругата за 70-годишнината

Видео од 90-годишен маж, кој заљубено ја гледа и ѝ пее серенада на својата сакана, разнежнува срца низ светот.

Пол Милер докажува дека љубовта може да трае вечно и дека сè уште е лудо вљубен во својата сопруга Имоген со која е во брак 70 години. Во видеозаписот, тој ѝ ја пее „Let Me Call You Sweetheart“ и на крајот нежно се бакнуваат.

„Таа е единствената во мојот живот. Сè започна кога имав 18 години“ – вели Пол.

Пол и Имоген стапиле во брак на 15 јуни 1947 година.

Пол и Имоген Пол и Имоген

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6835 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.