Диети и фитнес | 18
Почетна » Диети и фитнес

Диети и фитнес

Диетата South Beach
Диетата Јужна плажа

Диетата South Beach (Јужна плажа) е режим на исхрана за брзо слабеење и подобрување на здравјето. Оваа диета...

Диетата и фитнесот на Ријана
Ријана

Диетата на Ријана содржи многу малку јаглехидрати. Таа ги исфрлува од својата исхрана лебот и тестенините.

 
Диетата „Зона“
Диетата Зона

За да влезете „во зоната“, 40% од калориите на секој оброк треба да бидат јаглехидрати, 30% протеини и 30% масти.

 
Подгответе се за диета
Изберете ја здравата храна

Ако сакате да започнете некоја диета и таа да ви донесе резултати, следете ги следниве совети...

 
Што и кога да јадете после вежбање?
Храна за после вежбање

Многу голема заблуда распространета меѓу луѓето е дека не треба да се јаде веднаш после вежбање.

 
5 совети како да согорите повеќе калории
Жена што крева тегови

Осигурете си добар сон. Денес многу истражувања ја докажале врската меѓу сонот и килограмите. Стремете се...

 
Цитрусна диета
Цитрусна диета

Практикувањето на оваа диета овозможува губење на околу 3 килограми за 5 дена. Секое утро започнете...

 
5 причини да започнете да трчате
Жена што трча

Многу луѓе започнуваат да трчаат поради најразлични причини. Некои затоа што сакаат да ослабат...

 
Диетата и фитнесот на Џесика Алба
Џесика Алба

Диетата на Џесика Алба е разработена од нејзиниот тренер Рамона Браганца и вклучува 3 оброци...

 
Диетата и фитнесот на Анџелина Џоли
Анџелина Џоли

Анџелина Џоли се подложува на различни диети со цел да изгледа убаво и да може да ги одигра популарните улоги...

   
Страница 18 од 19

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5597 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?