Диети и фитнес | 16
Почетна » Диети и фитнес

Диети и фитнес

Како да ја зголемите телесната тежина?
Жена со торта

Најдобриот начин да ја покачите телесната тежина е да ја зголемите вашата мускулна маса.

Диетата и фитнесот на Бијонсе
Бијонсе

Телото на познатата пејачка Бијонсе до ден денес предизвикува различни коментари. Некои...

 
Аткинсова диета
Аткинсова диета

Оваа ниско-јаглехидратна диета се користи од многу луѓе, кои тврдат дека слабеат брзо и без гладување.

 
Диетата и фитнесот на Адријана Лима
Адријана Лима

Адријана Лима е приврзаник на диетата за контрола на порциите и јаде сè што ќе посака во мали количини...

 
Бариери кон вежбањето и како да ги преминете
Жена со убаво тело

Редовната физичка активност придонесува многу не само за нашиот изглед, а и за нашето здравје.

 
Лимонова диета
Лимонова диета

Лимоните имаат неверојатен ефект врз нашата телесна тежина. Тие ги елиминираат токсините од телото...

 
Диетата и фитнесот на Камерон Дијаз
Камерон Дијаз

Едно од основните правила во исхраната на Камерон Дијаз е никогаш да не го прескокнува појадокот...

 
Храна која помага да согорите повеќе калории
Кафе

Некои храни помагаат во согорувањето на калории. Сакате да знаете кои е тие? Еве ги...

 
Скокање со јаже – забавно слабеење
Јаже за скокање

Скокањето на јаже е интензивна кардио активност, која ќе ви помогне да ги обликувате сите мускули...

 
Диетата и фитнесот на Ева Лонгорија
Ева Лонгорија

Лонгорија не е обожавателка на строги диети со кои се гладува. Таа се насочува кон здрава храна...

   
Страница 16 од 19

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 7232 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.