Диети и фитнес | 16
Почетна » Диети и фитнес

Диети и фитнес

10 трикови за слабеење без диета
Зелен чај

Зелениот чај станува сè попопуларен, особено меѓу луѓето кои сакаат да скинат некое килце. Тој помага во...

Совети и диети за предновогодишно слабеење
Предновогодишно слабеење

Сега, кога Новата година е на прагот, ако имате желба и волја за слабеење најдобро е да се посветите на...

 
Калкулатор за дневни потреби на калории
Калкулатор за дневни потреби на калории

Пресметајте ги дневните потреби на калории за вашето слабеење, одржување или зголемување на телесната тежина.

 
Како да ја зголемите телесната тежина?
Жена со торта

Најдобриот начин да ја покачите телесната тежина е да ја зголемите вашата мускулна маса.

 
Диетата и фитнесот на Бијонсе
Бијонсе

Телото на познатата пејачка Бијонсе до ден денес предизвикува различни коментари. Некои...

 
Аткинсова диета
Аткинсова диета

Оваа ниско-јаглехидратна диета се користи од многу луѓе, кои тврдат дека слабеат брзо и без гладување.

 
Диетата и фитнесот на Адријана Лима
Адријана Лима

Адријана Лима е приврзаник на диетата за контрола на порциите и јаде сè што ќе посака во мали количини...

 
Бариери кон вежбањето и како да ги преминете
Жена со убаво тело

Редовната физичка активност придонесува многу не само за нашиот изглед, а и за нашето здравје.

 
Лимонова диета
Лимонова диета

Лимоните имаат неверојатен ефект врз нашата телесна тежина. Тие ги елиминираат токсините од телото...

 
Диетата и фитнесот на Камерон Дијаз
Камерон Дијаз

Едно од основните правила во исхраната на Камерон Дијаз е никогаш да не го прескокнува појадокот...

   
Страница 16 од 19

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4764 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?