Диети и фитнес | 14
Почетна » Диети и фитнес

Диети и фитнес

Летна храна која ќе ви помогне да слабеете
Лубеница

Летото е идеално годишно време за диета и слабеење. Експертите тврдат дека луѓето кои се на диета во лето...

20 невообичаени трикови за слабеење
Слабеење со јаболко

За оние што сакаат повеќе да експериментираат, постојат нестандардни начини за слабеење кои докажано...

 
5 вежби за зацврстување на стомачните мускули
Вежба за стомачни

Вежбите за стомачни мускули треба да бидат дел од секоја фитнес програма. Но, за да ги обликувате стомачните...

 
Антицелулитна диета
Диета против целулит

Сите копнееме по магична пилула која без напор и за кратко време ќе го отстрани досадниот целулит од нашето...

 
10 вежби за цврст задник
Вежба за цврст задник

Секоја жена посакува убаво оформен, цврст и секси задник, точно онаков како на рекламите за производи...

 
10 вежби за убави нозе
Вежба за нозе

Многу жени имаат комплекси поради своите нозе. Ако и вие се двоумите дали да го облечете омиленото кратко фустанче...

 
Број на согорени калории според физичката активност
Жена што троши калории возејќи велосипед

Секоја физичка активност бара различен напор и поради тоа едни вежби се поефективни во согорувањето...

 
7 вежби за секси грб
Вежба за грб

Вежбите за зацврстување на мускулите на грбот не треба да се игнорираат од ниту една жена. Убавиот цврст грб...

 
7 лесни начини за намалување на калориите во исхраната
Калории

За да ослабите половина килограм, треба да согорите или да го избегнете внесувањето на...

 
Како успешно да ја завршите диетата?
Диета

Дали ви се случило да започнете диета и да се откажете на вториот или третиот ден? Дали и вие сте...

   
Страница 14 од 19

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4769 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?