6 вежби за тонирање на целото тело за кои не е потребна опрема
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » 6 вежби за тонирање на целото тело за кои не е потребна опрема

6 вежби за тонирање на целото тело за кои не е потребна опрема

Сакате брз тренинг за кој не е потребна опрема, ниту пак посебна подготовка? Тренерот Тифани Робинс издвојува шест едноставни вежби што можете да ги правите во дневната соба.

Секоја од вежбите повторете ја по 10 пати на секоја страна за да ги разбудите најголемите мускули во телото.

Вежби Вежби Вежби Вежби Вежби Вежби

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.