6 вежби за обликување на целото тело од ангелот на Victoria’s Secret Роми Страјд
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » 6 вежби за обликување на целото тело од ангелот на Victoria’s Secret Роми Страјд

6 вежби за обликување на целото тело од ангелот на Victoria’s Secret Роми Страјд

За да го одржува своето тело во топ форма, моделот Роми Страјд ги практикува вежбите на тренерот Џо Холдер.

Роми Страјд

Убавиот ангел на Victoria’s Secret сподели за „Вог“ 6 ефикасни движења кои го обликуваат целото тело.

3 серии по 8 повторувања на секоја страна

Роми Страјд

3 серии по 10 повторувања на секоја страна

Роми Страјд

По 5 повторувања на секоја страна

Направете десет чекори, а потоа скокнете 10 пати.

Роми Страјд

3 серии по 10 повторувања на секоја страна

Роми Страјд

2 серии по 10 повторувања на секоја страна

Роми Страјд

3 серии

Роми Страјд

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8838 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.