Подгответе се за кратки панталончиња: Вежби за слабеење и зацврстување на бутовите
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » Подгответе се за кратки панталончиња: Вежби за слабеење и зацврстување на бутовите

Подгответе се за кратки панталончиња: Вежби за слабеење и зацврстување на бутовите

Сакате да носите кратки панталончиња во текот на овие пеколно жешки денови, а истовремено да се гордеете со изгледот на вашите нозе?

Фитнес зависничката Бјанка Веско претставува осум вежби кои најмногу ги активираат мускулите во горниот дел од нозете, гарантирано се ефективни и даваат видливи резултати.

Зголемете си ја самодовербата со овие вежби за кои треба да издвојувате по само пет минути од вашето секојдневние.

Вежбите се повторуваат по 10 пати. Доколку мускулите не ви се изморени, направете ја целата серија вежби по втор пат.

Вежби за зацврстување на бутовите Вежби за зацврстување на бутовите Вежби за зацврстување на бутовите Вежби за зацврстување на бутовите Вежби за зацврстување на бутовите Вежби за зацврстување на бутовите Вежби за зацврстување на бутовите Вежби за зацврстување на бутовите

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8550 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.