Ефективни вежби за побрз метаболизам и топење килограми
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » Ефективни вежби за побрз метаболизам и топење килограми

Ефективни вежби за побрз метаболизам и топење килограми

Во денешно време, лесно е да се стане роб на брзиот начин на живот, исполнет со безброј обврски кои не дозволуваат да се издвојува повеќе време за одржување на линијата. Џулиен Мајклс нуди 10-минутни вежби за забрзување на метаболизмот и за согорување на калории за кои нема да барате изговор за да ги прескокнете.

„Понекогаш морам да вежбам во дневната соба додека децата во позадина лудуваат“ – вели Мајклс опишувајќи го својот секојдневен тренинг. Таа е фитнес гуру чиј потпис стои на безброј фитнес програми коишто даваат импресивни резултати.

Вежби за брз метаболизам

За ефектните вежби, кои ги покажува Џен Руфо, потребни ќе ви бидат само два тегови од по 2 килограми. Целата серија вежби направете ја два пати, а секоја вежба повторувајте ја по 30 секунди.

Вежба 1: Движечки склекови

Вежби за брз метаболизам

Вежба 2: Склек + скок

Вежби за брз метаболизам

Вежба 3: Чучњеви + тегови

Вежби за брз метаболизам

Вежба 4: Активација на сите мускули

Вежби за брз метаболизам

Вежба 5: Страничен исчекор

Вежби за брз метаболизам

Вежба 6: Планк + тонирање на рацете со тегови

Вежби за брз метаболизам

Вежба 7: Активирање на стомачните мускули

Вежби за брз метаболизам

Вежба 8: Лежечко зајакнување на трицепсите

Променете ја страна во вториот круг на практикување на вежбите.

Вежби за брз метаболизам

Вежба 9: „Планинарско искачување“

Вежби за брз метаболизам

Вежба 10: Наизменично клоцање

Вежби за брз метаболизам

ВИДЕО:

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8074 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.